Podpořte Luftovu zahradu ve veřejné sbírce

Číslo účtu je 107-5000740247/0100. Finanční prostředky budou využité na další rozvoj zahrady. Veřejná sbírka na Luftovu zahradu probíhá již od roku 2013, díky návštěvníkům a příznivcům bylo získáno 83 200 Kč. Získané finanční prostředky byly využity na obnovu zahradního altánu a nové lavičky.

Číst dál

Plán grantových uzávěrek v roce 2024

Hospodaření s dešťovou vodou, environmentální vzdělávání ve školách a školkách, podpora lesních družin a mnoho dalších témat podporuje v grantových výzvách Nadační fond Zelený poklad.

Číst dál

Dvanáct projektů v celkové výši 2 934 989 Kč se sešlo v podzimních grantových výzvách.

Lépe hospodařit s dešťovou vodou plánují tři projekty v celkové výši 1 232 000 Kč. Do Základního grantového programu se přihlásilo osm projektů v celkové výši 1 622 981 Kč. Jeden projekt se přihlásil do programu Nás učí příroda. Děkujeme všem žadatelům za přípravu projektů, správní rada Nadačního fondu Zelený poklad o nich bude rozhodovat 21. listopadu 2023. Bezprostředně poté podpořené projekty zveřejníme.

Číst dál

Srdečně zveme na přednášku Zahrady, které děti baví, která se bude konat 28.11. 2023 od 13 hod

v budově Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (místnost bude označená). Přednášející jsou krajinářská architektka Ing. Magdalena Smetanová a lektorka Carolina Sidon, působící mimo jiné v Muzeu Říčany. Na přednášce se dozvíte, jak vytvořit inspirativní zahradu ve školce/škole, která bude děti nejen bavit, ale podporovat je ve spolupráci a motivovat k poznávání přírody.

Číst dál

Srdečně zveme na školení pedagogů MŠ/1.stupně ZŠ do Německa

Dvoudenní školení se koná 17. a 18. října a je určené pedagogům MŠ, 1.stupně ZŠ, koordinátorům EVVO, NNO činných v ekologické výchově z Plzeňského kraje.

Číst dál

Druhá zelená střecha na Tyršově základní a mateřské škole je otevřená

Tyršova základní a mateřská škola získala v grantovém programu Ani kapka nazmar Nadačního fondu Zelený poklad 300 000 Kč. V pátek 2.6.2023 proběhlo slavnostní otevření již druhé zelené střechy na této škole v Černicích.

Číst dál

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2022

Už jste jí viděli? Úvodní slovo tentokráte sepsal člen naší správní rady RNDr. Jan Kopp PhD. Ilustrační fotky jsme použili z podpořeného projektu Plzeňské poklady od spolku Ametyst. Chcete se také objevit ve výroční zprávě?

Číst dál

Plán grantových uzávěrek v roce 2023

Hospodaření s dešťovou vodou, environmentální vzdělávání ve školách a školkách, podpora lesních družin a mnoho dalších témat podporuje v grantových výzvách Nadační fond Zelený poklad.

Číst dál

Nabídka konzultací a statického posudku pro vznik zelených střech na školách a školkách v Plzni

Prvním krokem pro zájemce o zelené střechy je vždy statický posudek a nyní nabízíme všem plzeňským školám a školkám významnou pomoc, a to prvotní konzultaci a následně zpracování statického posudku. Všichni zájemci ozvěte se na email konzultující organizace - vaclav.cubr@envic.cz.

Číst dál

Přednáška Zelené střechy na škole/školce

srdečně zveme na přednášku spojenou s diskusí dvou inspirativních odborníků na modrozelenou infrastrukturu, tentokrát se zaměříme na zelené střechy. Přednáška Ing. Lucie Tlusté a Václava Čubra se bude konat dne 3. října 2022 od 14 hod do 16 hod v prostorách Moving station (Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň).

Číst dál


Naši dárci