Srdečně zveme na školení pedagogů MŠ/1.stupně ZŠ do Německa

Dvoudenní školení se koná 17. a 18. října a je určené pedagogům MŠ, 1.stupně ZŠ, koordinátorům EVVO, NNO činných v ekologické výchově z Plzeňského kraje.

Číst dál

Druhá zelená střecha na Tyršově základní a mateřské škole je otevřená

Tyršova základní a mateřská škola získala v grantovém programu Ani kapka nazmar Nadačního fondu Zelený poklad 300 000 Kč. V pátek 2.6.2023 proběhlo slavnostní otevření již druhé zelené střechy na této škole v Černicích.

Číst dál

Zveřejnili jsme výroční zprávu za rok 2022

Už jste jí viděli? Úvodní slovo tentokráte sepsal člen naší správní rady RNDr. Jan Kopp PhD. Ilustrační fotky jsme použili z podpořeného projektu Plzeňské poklady od spolku Ametyst. Chcete se také objevit ve výroční zprávě?

Číst dál

Plán grantových uzávěrek v roce 2023

Hospodaření s dešťovou vodou, environmentální vzdělávání ve školách a školkách, podpora lesních družin a mnoho dalších témat podporuje v grantových výzvách Nadační fond Zelený poklad.

Číst dál

Nabídka konzultací a statického posudku pro vznik zelených střech na školách a školkách v Plzni

Prvním krokem pro zájemce o zelené střechy je vždy statický posudek a nyní nabízíme všem plzeňským školám a školkám významnou pomoc, a to prvotní konzultaci a následně zpracování statického posudku. Všichni zájemci ozvěte se na email konzultující organizace - vaclav.cubr@envic.cz.

Číst dál

Přednáška Zelené střechy na škole/školce

srdečně zveme na přednášku spojenou s diskusí dvou inspirativních odborníků na modrozelenou infrastrukturu, tentokrát se zaměříme na zelené střechy. Přednáška Ing. Lucie Tlusté a Václava Čubra se bude konat dne 3. října 2022 od 14 hod do 16 hod v prostorách Moving station (Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň).

Číst dál

Luftova zahrada se otevírá o Víkendu otevřených zahrad 11.a 12. června od 9 do 18 hod

Zveme všechny na komentované prohlídky, které budou v sobotu i v neděli vždy v 10 hod. a ve 14 hod. Stále je možné přispívat na účet veřejné sbírky pro Luftovu zahradu 107 – 5000740247/0100, finanční prostředky budou využité na další rozvoj zahrady.

Číst dál

Přednáška Voda ve městě

srdečně zveme na přednášku spojenou s diskusí dvou inspirativních odborníků na modrozelenou infrastrukturu. Přednáška Jana Macháče a Martiny Imramovské se bude konat dne 1. března 2022 od 14 hod do 17 hod v prostorách Moving station (Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň).

Číst dál

Plán grantových uzávěrek v roce 2022

Hospodaření s dešťovou vodou, environmentální vzdělávání ve školách a školkách, podpora lesních družin a mnoho dalších témat podporuje v grantových výzvách Nadační fond Zelený poklad

Číst dál

Online hospitace v Základní škole Zbiroh

se bude konat 8. března od 15 hod do 17 hod. Hospitaci povede místní p. uč. Ing. Andrea Tláskalová. Andrea je nejenom dlouhodobou koordinátorkou EVVO na Základní škole J.V. Sládka ve Zbiroze.

Číst dál


Naši dárci