Přednáška Zelené střechy na škole/školce

srdečně zveme na přednášku spojenou s diskusí dvou inspirativních odborníků na modrozelenou infrastrukturu, tentokrát se zaměříme na zelené střechy. Přednáška Ing. Lucie Tlusté a Václava Čubra se bude konat dne 3. října 2022 od 14 hod do 16 hod v prostorách Moving station (Koperníkova 574/56, 301 00 Plzeň).

Ing. Lucie Tlustá 

zaměří svůj příspěvek na konkrétní příklady zelených střech, které připravovala pro plzeňské školy. Konkrétně se jedná o zelenou střechu na ZŠ Tyršova v Černicích a zatím nerealizovanou zelenou střechu na 4.ZŠ.  Zelená střecha na ZŠ Tyršova proběhla v úzké spolupráci s dětmi a učiteli ze školy, děti procházely celým procesem od plánování po realizaci zelené střechy.  Mimo vlastní praxi ve studiu Exterio, více na  www.studioexterio.cz,  působí také v Národním památkovém ústavu, územním odborném pracovišti v Plzni. 

Václav Čubr 

je profesně spjatý se sdružením ENVIC, o.s., kde se dlouhodobě snaží propagovat modrozelenou infrastrukturu. Nově představí iniciativu na podporu vzniku zelených střech na školách a školách v Plzni, která byla podpořená z Nadačního fondu Zelený poklad.   Zájemcům o zelenou střechu z řad plzeńských škol a školek budou poskytnuty konzultační služby a také zpracování statického posudku. 

Přednáška je určená pro všechny zájemce ze škol všech stupňů, zástupce obcí z Plzeńského kraje. Ale vítáni jsou všichni  zájemci o modrozelenou infrastrukturu. Budeme rádi za registraci zde.

Přednáška je pro účastníky bezplatná.

Foto ilustrační: Zelená střecha na ZŠ Tyršova (Vít Štaif pro Zelený poklad)