Srdečně zveme na exkurzi do Norimberku

Exkurze se koná 8. září 2021 a je určená zájemcům za řad obcí/škol všech stupňů a neziskových organizací zaměřených na ekologickou výchovu a vzdělávání. Cílem je návštěva zážitkového parku (Erfahrungsfeld zur Entfaltung der Sinne).

Jedná se jednu z hlavních atrakcí letního programu v Norimberku nejenom rodin s dětmi a škol všech stupňů. Program zde dokáží přizpůsobit na míru i firmám a obcím. Hravou formou a všemi smysly objevují návštěvníci přírodní zákonitosti. Vzhledem k poloze u řeky se část ze stovky stanovišť věnuje právě vodě. Témata pro tento rok jsou například moře a plasty, řeka Pegnitz, vodní cesty, pitná voda, spotřeba vody, virtuální voda, vodní vír atd. Provedou nás organizátoři ze spolku, kteří s městem spolupracují téměř dvě desetiletí.Mimo prohlídku zážitkového parku  představí i vzdělávací program fungující v jejich pojízdném autobuse.

Přihláška na exkurzi a praktické infomace najdete zde. 

Exkurze se koná v rámci společného projektu „Voda – Wasser 2020“ Nadačního fondu Zelený poklad a Ekologické stanice Lias - Grube. Díky Programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká republika -Svobodný stát Bavorsko a Městu Plzni je pro účastníky bezplatná.