Jaké zahrady děti baví? Co stihneme vypěstovat do června?

Přijďte se inspirovat na besedu se zahradní projektantkou Magdalenou Smetanovou a permakulturní zahradnicí Kateřinou Horáčkovou v úterý 21. listopadu od 10 do 14 hod v Moving station.

Proč je důležité plánovat zahradu? Proč zapojovat děti a rodiče do plánování školkové zahrady?

Jak využít rozdílných podmínek aneb naše zahrada je malá/velká/v centru města/na vesnici/bez stromů/se stromy/obehnaná zdí..

Co by v zahradě nemělo chybět a co je naopak zbytné? Co všechno je v zahradě možné  dělat? Jaké zahrady děti baví? Jak recyklovat v zahradě?

Co stihneme vypěstovat za bylinky, zeleninu, květiny během školního roku, tedy do června? Kdy potřebujeme vyvýšené záhony? Jak na kompost? Co zkusit s dětmi pěstovat obilí?

Ing. Magdalena Smetanová je spoluzakladatelkou ateliéru krajinářské architektury in-site (www.in-site.cz). Dlouhodobě se zajímá o přírodní zahrady a zahrady u škol a školek. Je členkou občanské iniciativy Město přátelské dětem (Child friendly city).  

Kateřina Horáčková je permakulturní zahradnice, věnuje se lektorování kurzů zaměřených na zakládání zahrad, biopěstování, využití bylin v kuchyni, kosmetice a domácí lékárně, uchovávání osiva a sadaření.Jako dobrovolník se naučila mnohému řemeslu v zahraničí i u nás, koordinuje Akademii permakultury ČR.

Program je určený pedagogům z mateřských škol, ale i dalším zájemcům z Plzeňského kraje. Občerstvení je zajištěno.V případě zájmu se hlašte na mail: sarka.fremrova@zelenypoklad.org

 

Akce probíhá v rámci projektu "MINT od mala" (č. projektu 122) podpořeného finančními prostředky z Programu přeshraniční spolupráce Cíl EÚS Česká Republika - Svobodný stát Bavorsko 2014 -2020 a dále díky podpoře Města Plzně. Nositelem projektu je Nadační fond Zelený poklad s bavorským partnerem ekologickou stanicí Lias-Grube z Bavorska.